ФОТО: Кејт и Вилијам ја започнаа посетата на Пакистан

Војводата и војвотката од Кембриџ ја започнаа својата турнеја на Пакистан. Според Кенсингтонска палата ова несомнено е најкомплексната посета која што ја имале со оглед на политичките тензии и стравовите поврзани со нивната безбедност.Посетата на принцот Вилијам и неговата сопруга ќе биде под будното око на 1000 пакистански полицајци, кои треба да се погрижат патувањето да помине без проблем.

И додека двете нации се обидуваат да ги зајакнат меѓусебните врските, Кејт Мидлтон повторно е во центарот на вниманието со својата моќна појава. Војвотката ја испочитува традицијата на Пакистан, па уште на почетокот на посетата се појави во традиционални комбинации на облека, со потписот на локални дизајнери.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Оди плавуша по улица и сретнува некоја жена, па и вика:
- Боже, Тања, ти ли си? Леле колку си се променила од средно, едвај те познав.
- Ама, јас не се викам Тања.
- Кул,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1533.- Англискиот крал Хенри Осми се ожени со Ана...
1579.- Во Утрехт побунетите провинции Холандија,...
1627.- Роден е Роберт Бојл, англиски физичар и...
1736.- Роден е францускиот математичар,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби