Тејлор Свифт во правна битка со поранешните менаџери

Ознаката #IStandWithTaylor собира голема поддршка од твитерџиите обожаватели на Тејлор Свифт, како нејзина борба против нејзините претходни менаџери.Во правна смисла, Скутер Браун и Скот Борчета сè уште ги поседуваат правата за претходните песни на Свифт, иако немаат удел во создавањето на композициите. Сепак, тие стојат на ставот дека не ѝ дозволуваат да ги изведува, сè додека пејачката законски не добие дозвола за тоа.

Според информациите, Браун и Борчета нема да ѝ дозволат да пее песни од претходните нејзини албуми на претстојните Американски музички награди, а судската разврска околу тоа се очекува да биде разрешена следната година.

Тејлор Свифт потоа ги повика нејзините следачи и обожаватели за помош, по што поддршката беше огромна.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Неискусна девојка го прашува момчето:
-Мили, какво ти е тоа испакнување на панталоните?
-Тоа е бубрег мила.
-Ох, толку сум загрижена за тебе. Да не имаш камен во бубрегот?
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1265.- Првпат е свикан англискиот Парламент со...
1327.- Англискиот крал Едвард Втори го принуди...
1649.- Заробениот крал Чарлс Први на крајот на...
1667.- По 13-годишните борби Русија ја порази...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби