Разгорување на старите страсти: Бред и Џен главна тема на SAG наградите

Бред Пит и Џенифер Анистон до пред некое време изгледаа како одамна завршена приказна. Додека тој се справуваше со разводот од Анџелина Џоли и неговите пороци, таа по разводот од Џастин Теру се фокусираше на кариерата.


Сепак, изгледа дека пламенот помеѓу поранашните сопружници допрва ќе се разгорува, барем за Бред Пит, кој сè почесто покажува дека Анистон зазема важно место во неговиот живот.

На синоќешното доделување на SAG наградите, Бред освен што одвај и ја пушти раката при нивната средба, внимателно го следеше и нејзиниот говор откако Анистон ја освои наградата за најдобра актерка во драма.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Аман докторе, дојдов на операција на крајници, а вие ми го извадивте и слепото црево?!!!
- Е да... Колегите ми аплаудираа на првата операција, па морав нешто да направам на бис.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Струга и на...
Верски календар
На денешен ден
274.- Во Наисус (денес Ниш) е роден Константин...
1525.- Последниот ацтечки цар Куаутемок по долго...
1533.- Роден е Мишел Монтењ, француски...
1825.- Потпишан е Договор меѓу Русија и Велика...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби