Принцот Хари и Меган Маркл најавија тужби за папараците

Откако папараци фотографии снимени во Канада излегоа во јавноста, принцот Хари и Меган Маркл се заканија со тужба. Маркл е сликана во парк на Островот Ванкувер, со својот син Арчи. Меѓу британските медиуми кои ги објавија фотографиите е и „Дејли мејл“.
Meghan Markle beams as she takes dogs for a walk with Archie

WORLD EXCLUSIVE: Meghan Markle is BEAMING as she takes her dogs for a walk with baby Archie Full Story: https://dailym.ai/36i5ixb

Posted by Daily Mail on Monday, January 20, 2020

Адвокатите на британската двојка тврдат дека Маркл не дала согласност да ја фотографираат и дека фотографите се обиделе недозволено да снимаат внатре во имотот на Хари и Меган на канадскиот остров.

Канадските правници коментираат дека сликите се направени незаконски, со нарушување на приватноста на принцот Хари и неговата сопруга.

Меган со својот син пристигна на Ванкувер кусо откако тие двајцата на 8 јануари објавија дека се повлекуваат од своите кралски должности, додека Хари им се придружи вчера.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Аман докторе, дојдов на операција на крајници, а вие ми го извадивте и слепото црево?!!!
- Е да... Колегите ми аплаудираа на првата операција, па морав нешто да направам на бис.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Струга и на...
Верски календар
На денешен ден
274.- Во Наисус (денес Ниш) е роден Константин...
1525.- Последниот ацтечки цар Куаутемок по долго...
1533.- Роден е Мишел Монтењ, француски...
1825.- Потпишан е Договор меѓу Русија и Велика...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби