Суптилен детал на облеката на Портман испрати моќна порака

Помина уште една година во која Академијата за филмски уметности и науки не номинира ниту една жена во категоријата за најдобар режисер.


Тоа очигледно не и се допадна на Натали Портман, која ја искористи облеката што ја носеше на Оскарите за да испрати суптилна порака до жените кои требаше да бидат номинирани.

На нејзината црна наметка беа испишани имињата на неколку жени режисери меѓу кои се најдоа и Лорин Скафарија (Hustlers) Лулу Ванг (The Farewell)и Грета Гервинг(Little Women).

-Сакав на суптилен начин да им оддадам признание на жените чија неверојатна работа не беше препознаена оваа година, изјави таа.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Аман докторе, дојдов на операција на крајници, а вие ми го извадивте и слепото црево?!!!
- Е да... Колегите ми аплаудираа на првата операција, па морав нешто да направам на бис.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Струга и на...
Верски календар
На денешен ден
274.- Во Наисус (денес Ниш) е роден Константин...
1525.- Последниот ацтечки цар Куаутемок по долго...
1533.- Роден е Мишел Монтењ, француски...
1825.- Потпишан е Договор меѓу Русија и Велика...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби