Три лица приведени поради намeра за атентат врз принцот Хари

Tри лица се приведени при планирање обид за атентат врз принцот Хари, oбјави британски Експрес.

Поранешниот началник на кралската гарда Даи Дејвис е загрижен за сегашната состојба на принцот и неговата сопруга Меган Маркл. Тој објави дека пред еден месец Хари бил предупреден за можен обид за атентат.Во овој случај, уапсени се три лица, кои се осомничени дека имале намера да го повредат принцот.

И покрај ниската стапка на криминал во Канада, бројот на огнено оружје по глава на жител во земјата е исклучително голем. Даи Дејвис го нагласува фактот дека принцот Чарлс се уште е главен командант на британските воздушни сили, со што неговиот син е цел на разни терористички организации. Според него, преминувањето во другиот крај на светот го намалува нивото на безбедност.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Две камчиња залутани во Сахара се чудат:
- Види митинг човече!

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Затворени се сите гранични...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на здравјето. Во 1948...
1348.- Во Прага е основан Универзитет, прв во...
1614.- Умре шпанскиот сликар и вајар од грчко...
1770.- Роден е англискиот писател Вилијам...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби