Харви Вајнштајн од болница повторно е вратен во затвор

Харви Вајнштајн е префрлен во државниот затвор во Њујорк еден ден пред неговиот 68-ми роденден, за да ја одлежи 23-годишната затворска казна за силување и сексуален напад.Поранешниот филмски магнат, чија осуда стана симболика на движењето #MeToo се наоѓа во затворот Венд. Сепак ова нема да биде неговото постојано место за издржување на казната. Во затворот ќе бидат проценети неговите здравствени и други потреби и каде ќе биде преместен.

Вајнштајн веќе има затворски број, 20Б0585. Портпаролот на Вајнштајн го опиша овој потег како суров.

Харви Вајнштајн беше прогласен за виновен од поротниците на 24ти февруари. Неговата казна беше изречена на 11ти март. Оттогаш, тој поминуваше време во затворот Рикерс и болницата во Белви, поради проблеми со срцето и висок крвен притисок.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Две камчиња залутани во Сахара се чудат:
- Види митинг човече!

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Затворени се сите гранични...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на здравјето. Во 1948...
1348.- Во Прага е основан Универзитет, прв во...
1614.- Умре шпанскиот сликар и вајар од грчко...
1770.- Роден е англискиот писател Вилијам...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби