Пласидо Доминго е позитивен на Ковид -19

Шпанскиот оперски пејач Пласидо Доминго (79) откри дека има коронавирус, откако неговиот тест се покажал позитивен.Доминго ја соопшти веста на својот профил на Фејсбук.

-Се чувствувам обврзан да ве информирам дека имав позитивен тест за Ковид -19. Моето семејство и јас сме во самоизолација. Во моментов сите сме во добра состојба, но јас почуствував симптоми на треска и кашлица и затоа одлучив да се тестирам и резултатот се покажа позитивен. Ги молам сите да бидат исклучително внимателни, почитувајќи ги основните правила, како честото миење раце, стојте на растојание од најмалку два метра од други луѓе, и правете се што е можно за да го запрете ширењето на вирусот. Пред се најважно е да останете дома, ако можете! Заедно можеме да се избориме со овој вирус и да ја запреме актуелнава светска криза. Имам надеж дека наскоро ќе се вратиме кон своето нормално секојдневие. Ве молам да ги следите пораките и наредбите на локалните власти за да останете безбедни и да се заштитите не само себе си, туку и нашата цела заедница, напиша оперскиот пејач.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Две камчиња залутани во Сахара се чудат:
- Види митинг човече!

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Затворени се сите гранични...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на здравјето. Во 1948...
1348.- Во Прага е основан Универзитет, прв во...
1614.- Умре шпанскиот сликар и вајар од грчко...
1770.- Роден е англискиот писател Вилијам...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби