Харви Вајнстин позитивен на КОВИД-19

Холивудскиот продуцент, осуден за сексуални напади и силување, Харви Вајнстин е заболен од новиот коронавирус, пренесуваат американските медиуми.Филмаџијата кој овој четврток наполни 68 години, е изолиран во Казнено-поправниот завод Венд во западен Њујорк. Тој е еден од двајцата затвореници од овој затвор кај кои тестовите покажале дека се позитивни на КОВИД-19, соопштија властите.

Вајнстин издржува 23-годишна затворска казна за силување и сексуална злоупотреба.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Две камчиња залутани во Сахара се чудат:
- Види митинг човече!

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Затворени се сите гранични...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на здравјето. Во 1948...
1348.- Во Прага е основан Универзитет, прв во...
1614.- Умре шпанскиот сликар и вајар од грчко...
1770.- Роден е англискиот писател Вилијам...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби