Никој не е поштеден од вирусот: Принцот Чарлс позитивен на корона

Ниту британското кралско семејство не е поштедено од пандемијата на коронавирусот.

Бакингемската палата утрово соопшти дека принцот Чарлс (71) е позитивен на Ковид-19. Принцот во моментот се наоѓа во самоизолација на неговиот имот во Шкотска. Неговата сопруга Камила исто така го направила тестот, но е негативна.-Принцот од Велс е позитивен на коронавирусот. Има благи симптоми, но е во добро здравје и во последните неколку дена работи од дома како и вообичаено, соопшти Бакингемската палата.

Кралицата Елизабета исто така е во добра здравствена состојба.

-Нејзиното величество останува во добро здравје. Кралицата се сретна накратко со принцот од Велс на 12ти март и поради тоа ги следи сите совети поврзани со нејзината добросостојба, велат од палатата.

Се претпоставува дека принцот најверојатно се заразил од принцот Алберт од Монако, кој исто така е позитивен на вирусот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Две камчиња залутани во Сахара се чудат:
- Види митинг човече!

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Затворени се сите гранични...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на здравјето. Во 1948...
1348.- Во Прага е основан Универзитет, прв во...
1614.- Умре шпанскиот сликар и вајар од грчко...
1770.- Роден е англискиот писател Вилијам...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби