Ријана: Ако не го сретнам вистинскиот маж, децата ќе ги одгледам сама

Поп-пејачката Ријана се најде на насловницата на мајскиот број на британското списание „Вог“,каде што зборува за своите планови и за иднината. Популарната Ри-Ри е снимена во бел костум и црна марама на главата, која ја симболизира културата на Афроамериканците.

Пејачката е прва што воопшто во ваков стил се сликала за списанието. Автор на сликата е Стивен Клајн.

– Знам дека сакам да живеам поинаку. И основната разлика на тој нов живот ќе бидат децата. За 10 години ќе имам три или четири деца, вели Ријана.

Во интервјуто Ријана раскажува и за стереотипите во општеството, со кои се судира.

– Гледам како општеството ги осудува жените, велејќи им „Ти сѐ погрешно правиш“… Тоа ве омаловажува како мајка, ако вашите деца немаат татко, на пр. Но, единственото нешто кое е вистински важно е – среќата. Тоа се здравите односи меѓу родителите и децата. Единственото што може вистински да ги воспита децата е љубовта. Ако не го сретнам вистинскиот маж, ќе ги одгледам сама, истакнува таа.

Ријана не открива кога ќе излезе нејзиниот следен албум, но вели дека активно работи на тоа.

– Не сакам моите албуми да бидат исти. Без никакви правила и формати… Просто – добра музика, и ако ја чувствувам, веднаш ја преточувам во дела, објаснува уметничката.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Двајца другари, едниот стар ловџија, другиот тазе, одат на лов. Влегуваат тие во шумата и стариот ловџија му вика на новајлијата:
- Седи сега ти во грмушкава и глас да не си...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1640.- Во Антверпен умре Петар Паул Рубенс,...
1672.- Во Москва е роден Петар Велики, цар на...
1778.- Во Париз умре Франсоа Волтер, француски...
1918.- Умре Георгиј Валентинович Плеханов, руски...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби