Том Хенкс: Веќе сме дома и не излегуваме никаде

Актерот Том Хенкс, по две седмици во карантин во Австралија, се врати во својот дом во Лос Анџелес, па на Твитер сподели како се чувствува oткако кај него и неговата сопруга Рита Вилсон беше дијагностицирано присуство на коронавирусот.Во Австралија претходно, Хенкс снимаше биографски филм за Елвис Присли.

-Здраво на сите… Ние сме дома, и сега заедно со цела Америка нема да излегуваме никаде. Ви благодарам на сите кои се грижеа за нас во Австралија. Нивната помош го овозможи нашето враќање во САД. И голема благодарност на сите за позитивните пораки. Тоа беше многу важно за мене и за Рита“, напиша актерот на Твитер.

Тие двајца беа меѓу првите познати личности заразени од коронавирус. По нив следеа Идрис Елба, Олга Куриленко, Пласидо Доминго и други.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Двајца другари, едниот стар ловџија, другиот тазе, одат на лов. Влегуваат тие во шумата и стариот ловџија му вика на новајлијата:
- Седи сега ти во грмушкава и глас да не си...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1640.- Во Антверпен умре Петар Паул Рубенс,...
1672.- Во Москва е роден Петар Велики, цар на...
1778.- Во Париз умре Франсоа Волтер, француски...
1918.- Умре Георгиј Валентинович Плеханов, руски...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби