Таткото на Лејди Гага барал 50.000 долари преку донации

Таткото на познатата пејачка Лејди Гага е жестоко критикуван од јавноста затоа што на интернет почнал да бара пари за плати на своите вработени.Имено, Џо Џерманота, заедно со ќерка му е сопственик на ресторан, па има огромна опасност од десетици отпуштања поради кризата со вирусот. Затоа, тој направил барање за донација на страницата „GoFundMe“, наменета за прибирање финансиски прилози и донации.

Лејди Гага, чие вистинско име е Стефани Џерманота, според извор кој претпочита да остане анонимен, „немала поим“ дека нејзиниот татко јавно барал 50.000 долари, пишува „Дејли Мејл“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Двајца другари, едниот стар ловџија, другиот тазе, одат на лов. Влегуваат тие во шумата и стариот ловџија му вика на новајлијата:
- Седи сега ти во грмушкава и глас да не си...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1640.- Во Антверпен умре Петар Паул Рубенс,...
1672.- Во Москва е роден Петар Велики, цар на...
1778.- Во Париз умре Франсоа Волтер, француски...
1918.- Умре Георгиј Валентинович Плеханов, руски...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби