Опра Винфри донира 10 милиони долари за борбата против коронавирусот

Опра Винфри ќе подари 10 милиони долари за борба против проблемите предизвикани од коронавирусот и тоа како и помош во храна за најзагрозените групи граѓани на САД.Една од најбогатите и највлијателни жени, на друштвените мрежи објави: Ќе донирам 10 милиони долари за помош на Американците за време на пандемијата во областите каде што израснав и ширум земјат”.

Славната водителка на забавни емисии е родена во Мисисипи, а пораснала во Милвоки и Тенеси. И самата детството го минала, голем дел, во сиромаштија.

Дел од парите ќе оди во новиот американски фонд за храна основан од фирмите Епл, Форд и актерот Леонардо ди Каприо, што е наменет, пред сѐ – за помош на децата и сиромашните во време на пандемијата.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Двајца другари, едниот стар ловџија, другиот тазе, одат на лов. Влегуваат тие во шумата и стариот ловџија му вика на новајлијата:
- Седи сега ти во грмушкава и глас да не си...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1640.- Во Антверпен умре Петар Паул Рубенс,...
1672.- Во Москва е роден Петар Велики, цар на...
1778.- Во Париз умре Франсоа Волтер, француски...
1918.- Умре Георгиј Валентинович Плеханов, руски...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби