Џеј Ло со строга диета до совршено тело и на 50 години

Многумина ќе се сложат дека Џенифер Лопез (50) има одлично тело и е во одлична форма, која не е така лесно да се одржи. Тоа освен на редовните физички вежби, се должи и на нејзината исхрана.Личниот готвач на Џеј-Ло и нејзиниот свршеник Алекс Родригез, Калвин Фернандез за американските медиуми открива дека нејзиниот режим е толку строг, што нема место за никакви грешки. Според Фернандез денот на пејачката започнува белка од јајца и три вида зеленчук…

– Таа ретко јаде јагленихидрати, а шеќер – воопшто не јаде! Освен тоа тој открива дека Џеј Ло не е љубител на лосос поради неговиот вкус и текстура, па кога за другите членови на семејството се приготвува лосос, за неа мора да зготви друг тип на риба.

За „US Мagazine“, готвачот ја пофали упорноста, трудот и посветеноста на Лопез, додавајќи дека е мошне задоволен што работи за неа, Алекс и нивните деца.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Плакат на бандера:
- Исчезнати се маж и куче... Награда за кучето.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1762. - Умре Џемс Бредли, англиски астроном. По...
1793. - Во Париз е убиен Жан Пол Мара, познат...
1837.- Кралицата Викторија Прва, како прв...
1930.- Во главниот град на Уругвај почна Првото...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби