ФОТО: Кралицата Елизабета им се врати на старите навики

Британската кралица Елизабета Втора, полека, но сигурно му се враќа на нормалниот живот. Откако беа воведени мерките за изолација, таа и принцот Филип се повлекоа во дворецот Виндзор.Со олабавувањето на мерките, кралицата повторно може да ужива во нештата кои ги сака, па веднаш му се препушти на јавањето пони.

Деведесет и четири годишната Елизабета беше уловена од папраците додека го јава понито Балморал Ферн. Кралицата е голем љубител на коњите и јавањето, па ја искористи првата можност за да и се врати на својата пасија.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Плакат на бандера:
- Исчезнати се маж и куче... Награда за кучето.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1762. - Умре Џемс Бредли, англиски астроном. По...
1793. - Во Париз е убиен Жан Пол Мара, познат...
1837.- Кралицата Викторија Прва, како прв...
1930.- Во главниот град на Уругвај почна Првото...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби