Ким и Каније му се заканија на поранешниот телохранител со тужба од 10 милиони долари

Ким Кардашијан и нејзиниот сопруг Каније Вест се мошне лути на својот поранешен телохранител Стив Станулис.

Намерно или случајно, Станулис во еден подкаст минатиот месец откри детали за тоа како изгледа да се работи за познатата двојка.

Во подкастот тој зборуваше за необичните барања на Каније, а воедно и за тоа како раперот спаѓа во категоријата на луѓе со кои најмалку сака да работи.

Ким и Каније веднаш му се заканија со тужба од 10 милиони долари бидејќи како што велат тој гo прекршил договорот за доверливост, што го потпишал кога започнал да работи за нив. Станулис беше отпуштен од Вест во 2016-та година, кога исто така му се закануваа со тужба, а воедно бараа и јавно извинување.

Публицистот на Станулис негираше дека неговиот клиент прекршил било каков договор и дека само коментирал нешта кои веќе и се познати на јавноста.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Плакат на бандера:
- Исчезнати се маж и куче... Награда за кучето.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1762. - Умре Џемс Бредли, англиски астроном. По...
1793. - Во Париз е убиен Жан Пол Мара, познат...
1837.- Кралицата Викторија Прва, како прв...
1930.- Во главниот град на Уругвај почна Првото...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби