Цеца и Вељко во изолација: Позитивни на корона вирус по домашната прослава

Српската турбофолк пејачка, Светлана- Цеца Ражнатовиќ и нејзиниот син Вељко се позитивни на Ковид 19.Цеца и нејзиниот син прво направиле серолошки тест, кој бил негативен. Потоа им бил направен уште еден тест со земање брис од носот и грлото, кој што е позитивен.

-Вељко и јас се чувствуваме добро, немаме никакви симптоми. Ќе бидеме во домашна изолација, до следното тестирање, изјави Цеца за Блиц.

Пејачката решила да се тестира откако дознала дека на домашната забава по повод раѓањето на внукот Жељко, била во контакт со лице позитивно на коронавирусот.

Според првичните информации станува збор за стилистот Стеван Радивојевиќ кој го подготвувал семејството Ражнатовиќ за прославата.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Плавуша пишува љубовно писмо на дечкото...
- Овде е супер, најубаво се забавувам во зоолошката градина, уште и ти да беше тука....
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е со умерен интензитет и се одвива по претежно суви коловози. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги...
Верски календар
На денешен ден
1865.- Во Петроград е роден Александар Пертович...
1903.- Неколку денови пред паѓањето на...
1913.- Заврши Втората балканска војна која на 30...
1993.- Во Скопје умре Димитар Кондовски,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби