Селма Хајек на 53: Најубавите денови се оние без шминка

Холивудската актерка Селма Хајек не се плаши да биде видена без шминка. Сосема напротив, оваа 53 -годишна ѕвезда вели дека најубавите денови и се токму оние кога на нејзиното лице нема шминка и не мора да се гледа во огледало. Оваа недела таа ги почести своите обожаватели со уште едно селфи со кое им пркоси на годините.
View this post on Instagram

#selfiesunday #nofilter #nature

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) on


-Најубавото нешто кога не носите шминка е што не размислувате на: Како изгледам без шминка? Ох, заборавив да ставам шминка. Си го живеете животот и шминката не ви е приоритет, вели Селма.

Признава дека како и секоја друга жена своевремено имала несигурности околу изгледот, но со текот на времето научила како да ги надмине.

-Кога гледам фотографии од себе во моите 30ти и 40ти години, се гледам себе си како многу поубава од што се гледав тогаш. Тогаш имав навика многу да се критикувам. Сега кога ќе се погледнам во огледало и таму има нешта кои не ги гледам, размислувам на тоа колку многу ќе се сакам себеси за 10 години, додава таа.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Што вика плавуша кога ќе и дувнете во уво?
- Фала за идејата.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: На регионалниот патен правец Р2431 Штип - с.Аргулица - Плачковица (детско...
Верски календар
На денешен ден
1624.- Францускиот крал Луј Тринаесетти го...
1826.- Умрел францускиот лекар Рене Теофил...
1863.- Во Париз умрел Ежен Делакроа, француски...
1899.- Во Лентостаун, во близина на Лондон, се ...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби