Барбара Стрејсенд ѝ подари акции од „Волт Дизни” на ќерката на Џорџ Флојд

Американската пеjачка и актерка Барбара Стрејсенд ѝ подари акции од компанијата „Волт Дизни” на шестгодишната ќерка на Џорџ Флојд, човекот кој беше убиен од полицаец при апсење.Малечката Џана Флојд објави слика на Инстаграм, на која во раката го држи сертификатот дека сега веќе е акционер во компанијата.

-Ти благодарам, Барбара Стрејсенд, за пакетот акции! Сега сум акционер во „Дизни благодарение на Вас“, гласи натписот под фотографијата. Освен сертификатот, девојчето доби и два примерока од албумите на поп-пејачката со посвета – „My Name Is Barbra“ и „Color Me Barbra“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Детето и вели на мајка си:
- Мамо, види, секојпат кога му давам на кучето колаче му се крева опашката.
- Сине, не му ги давај сите, чувај малку и за татко ти.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
138.- Умре римскиот цар Публиј Еилиј Адријан, кој...
1509.- Роден е Жан Калвин, верски реформатор,...
1559.- Умре францускиот крал Анри Втори, татко...
1774.- По шестогодишната војна меѓу Русија и...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби