Антониа ги предизвика Елена и Каролина да го покажат лицето без шминка

Македонската пејачка Антониа Гиговска ги предизвика своите колешки да го покажат природното лице, но истовремено и да ја доловат моќта на шминката.-Ова е доказ дека никој не е совршен. На крајот од денот ја бришам шминката. Јас се сакам себеси без шминка. Јас се чувствувам убаво без шминка, напиша Антониа на Инстаграм.

Од македонските пејачки беа предизвикани Елена Ристеска, Каролина Гочева, Лина Пејовска, Марија од „Ај Кју“ и Мартија Станојковиќ.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто зелките се среќни.
Зошто кочанот секогаш е во нив!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини,...
Верски календар
На денешен ден
1586.- Томас Хериот од Колумбија ги донесе првите...
1741.- Умре италијанскиот композитор и виолински...
1750.- Во Лајпциг умре Јохан Себастијан Бах,...
1804.- Роден е Лудвиг Фоербах, германски...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби