Меган Маркл: Кралското семејство не ме заштити од медиумите

Сопругата на британскиот принц Хари, Меган Маркл тврди дека кога била бремена, не добила соодветна заштита од кралското семејство од „лажните написи“ во медиумите. А тоа, како што таа тврди, нејзе ѝ предизвикало емоционални и психолошки тешкотии.Овие наводи се дел од новите документи доставени од нејзиниот правен тим до надлежниот суд, во тужбата што ја води против весникот „Mail on Sunday“ и компанијата што го поседува весникот. Доскорешната војвотка од Сасекс истакнува дека британската монархија не ѝ пружила заштита кога таа станала „предмет на голем број лажни и штетни написи“ објавени во печатот за време на нејзината бременост, што предизвикало огромни емоционални проблеми и ментално здравје.

Меган поднела тужба против компанијата во врска со написот во кој се објавени делови од ракописна порака што таа му ја испратила на нејзиниот татко Томас во 2018 година, со кого таа не е во најдобри односи. Според адвокатот на актерката, објавувањето на статијата ја нарушило нејзината приватност.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Што вика плавуша кога ќе и дувнете во уво?
- Фала за идејата.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: На регионалниот патен правец Р2431 Штип - с.Аргулица - Плачковица (детско...
Верски календар
На денешен ден
1624.- Францускиот крал Луј Тринаесетти го...
1826.- Умрел францускиот лекар Рене Теофил...
1863.- Во Париз умрел Ежен Делакроа, француски...
1899.- Во Лентостаун, во близина на Лондон, се ...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби