Том Хенкс: Јас сум прилично смирен околу животот и смртта

Пред извесно време, Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон „го прележаа“ Ковид-19, а сега актерот во интервју за британски „Гардијан“ вели дека не е премногу загрижен околу тоа дали ќе го дочека наредното утро.– Кога бевме во болница, си реков: Имам 63 години, дијабетес тип 2, стент во срцето – дали сум случај со црвен сигнал? …Но, сè додека нашите температури не се покачуваа, а нашите бели дробови не се наполнија со нешто што би личело на пневмонија, не бевме загрижени. Јас не сум тој што наутро се буди и се прашува – дали ќе го дочекам крајот на денот или не? Јас сум прилично смирен околу тоа, вели Хенкс.

Прашан за тоа како американскиот претседател Доналд Трамп се справува со корона-пандемијата, актерот рече: Е па, отсекогаш сум мислел дека лидерот треба да биде смирен и информиран како водач. Не мислам дека го имаме тоа.

Натаму, тој повторно повика на општествена одговорност и здрав разум.

– Не биди морон, само почитувајте ги правилата. Едноставно е… Господи, до здравиот разум е. Има буквално само три работи што треба да ги правиме за подобро утре: Носете маска, физичко растојание и мијте ги рацете, додава актерот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Плавуша пишува љубовно писмо на дечкото...
- Овде е супер, најубаво се забавувам во зоолошката градина, уште и ти да беше тука....
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е со умерен интензитет и се одвива по претежно суви коловози. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги...
Верски календар
На денешен ден
1865.- Во Петроград е роден Александар Пертович...
1903.- Неколку денови пред паѓањето на...
1913.- Заврши Втората балканска војна која на 30...
1993.- Во Скопје умре Димитар Кондовски,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби