Сопругата на Џон Траволта ја загуби битката со болеста

Американската актерка Кели Престон почина на 57-годишна возраст, по двегодишна борба со ракот на дојка. Жалната вест на интернет ја соопшти нејзиниот сопруг Џон Траволта.Тие двајцата еден покрај друг глумеа во филмот „Бојно поле: Земја“ (Battlefield Earth), од 2000 година.Заедно имаат три деца – Ела (20), Бенџамин (девет) и синот Џет, кој почина во 2009 година.

Кели Престон е најпозната по филмовите „Џери Макгваер“ со Том Круз (1996), „За љубовта кон играта“ со Кевин Костнер (1999), и „Близнаци“ (1988), каде што ја глумеше девојката на Арнолд Шварценегер. Престон се појави и во спотот за песната „She Will Be Loved“ на групата „Марун 5“ од 2004 година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Плавуша пишува љубовно писмо на дечкото...
- Овде е супер, најубаво се забавувам во зоолошката градина, уште и ти да беше тука....
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1865.- Во Петроград е роден Александар Пертович...
1903.- Неколку денови пред паѓањето на...
1913.- Заврши Втората балканска војна која на 30...
1993.- Во Скопје умре Димитар Кондовски,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби