Рајан Рејнолдс нуди 5.000 долари за тој што ќе ѝ го врати мечето на Мара

Канадскиот актер Рајан Рејнолдс понуди награда од 5.000 долари за украдено мече-играчка, на кое е снимена гласовна порака од починатата мајка на сопственичката.-Ванкувер, 5.000 долари за оној што ќе ѝ го врати ова мече на Мара. Не прашувајте ништо. Сите ние, ми се чини, сакаме мечево да се врати дома“, напиша актерот на Твитер, споделувајќи ја објавата каде што девојката замолува играчката да ѝ биде вратена.

Мечето со касетофон ѝ припаѓа на Мара Соријано. На него за последен пат е снимен гласот на нејзината мајка. Таа починала лани од рак, а се снимила себеси пред да замине во болница.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Трпе ќарил некоја плавуша.
И после добриот секс, на плавушата и текнало:
- А бе да не имаш сида?
- Не, а што ти текна?
- Не би сакала пак да добијам!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На...
Верски календар
На денешен ден
1881.- Во Локфилд, Шкотска е роден Александар...
1868.- Еквадор го погоди силен земјотрес при што...
1890.- Во њујоршкиот затвор „Обурн“, убиецот...
1900.- Во Битола, во т.н. „Поп-Ставрева афера“,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби