Ѕвездата на „Breaking bad“ донираше плазма по оздравувањето од коронавирус

Ѕвездата од ТВ серијата „Breaking bad“, Брајан Кренстон им соопшти на своите обожаватели дека е излекуван од Ковид-19 по што донирал крвна плазма.

– Носете ги тие проклети маски!, порача актерот притоа.

Брајан потоа им објаснуваше на своите обожаватели како изгледа процесот на донирање плазма и како гледал стари филмови додека траела постапката.

– Имав среќа. Над 150.000 Американци починаа од ова, рече Кранстон.

Популарниот Волтер Вајт од легендарната серија, го заврши своето видео со повик да се донира плазма и повторно ја истакна важноста на миењето раце, физичкото растојание и носењето маски.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Човек сакал да се обеси затоа што жена му го напуштила. Отишол на некој мост и си го врзал јажето околу половина. Поминува друг човек и го прашува:
- Што правиш бе ти?
- Еве...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден против потрошувачка грозница.
8.п.н.е.- Умре римскиот литерат Хорациј,...
1570.- Умре италијанскиот архитект и вајар...
1701. - Во Упсала е роден Андерс Целзиус,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби