Вал Килмер закрепнува успешно по ракот на грлото

Актерот Вал Килмер закрепнува успешно и се чувствува добро по операцијата поради рак на грлото и двегодишната битка со болеста.– Се чувствувам одлично… Подобро отколку што звучам!, се пошегува Килмер во изјава за „Ју-ес-еј тудеј“.

Тој поради трахеотомијата, сега ќе може да зборува со помагала. Килмер истакна дека навикнувањето на новиот начин на говор е како учење нов јазик.

– Тоа е исто како и учењето на некој друг јазик или дијалект. Мора да најдете начин за комуникација, а тоа пак, не се разликува од кој било друг актерски предизвик, но има многу поспецифичен сет на околности, додаде тој.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Ловат двајца рибари, не им гризе, си муабетат:
- А бе што имам дома жена, ружна, поружна - здравје!
- Немој бе така, жена ти е!
- Што бе жена, да видиш каква е згужвана у...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на мирот

19 п.н.е.- Умре римскиот писател Публиус...
1327.- Англискиот крал Едвард II ги уби сопругот...
1452.- Роден е италијанскиот верски реформатор...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби