Сестрата на Бритни Спирс го презеде управувањето со парите на пејачката

Актерката Џејми Лин Спирс го презеде управувањето со мултимилионското богатство на својата далеку попозната постара сестра Бритни. Се работи за парични средства во износ од 57,4 милиони долари.

Документите, како што се наведува, предвидуваат дека Бритни е „единствен корисник“ на парите додека е жива. Одговорност на управувачот е, ако нешто ѝ се случи на поп-ѕвездата, да обезбеди нејзините деца да ги добиваат нејзините средства.

Бритни Спирс има два сина – Престон (14) и Џејден (13) со поранешниот сопруг Кевин Федерлајн.

Џејми Лин беше предложена како управувач во 2018 година, од нејзиниот татко Џејмс Спирс и Ендрју Волет, кој дотогаш ја имаше улогата на управувач, но се повлече. Пред извесно време, Бритни побара и татко ѝ да биде отстранет како управувач со нејзините пари.

Судот во Лос Анџелес, сепак, одлучи дека Џејмс Спирс останува управувач најмалку до февруари следната 2021 година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот


- Што е храброст:
- Да му се посереш на комшијата пред врата, па да му заѕвониш и да му побараш тоалетна хартија.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на штедењето.
1517.- Водачот на германските реформи Мартин...
1517.- Умре италијанскиот сликар Фра Бартоломео,...
1795.- Роден е англискиот писател Џон Китс, еден...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби