Холивуд во жалост: Ѕвездата на „Black Panther“ ја загуби борбата со ракот

Актерот Чедвик Босман, уште попознат по улогата на Црниот пантер во блокбастерот на Marvel, „Black Panther“ почина на 43 годишна возраст. Актерот ја загуби борбата со ракот на дебелото црево од кој што боледуваше во изминатите 4 години.Тој почина во својот дом во Лос Анџелес, покрај сопругата и најблиското семејство. Чедвик беше дијагностициран со рак во трета фаза уште во 2016-та, по што болеста прогресираше во 4-та фаза.

Крис Еванс и Марк Рафало беа само едни од многуте колеги од филмското платно кои ја споделија жалната вест за прераната смрт на актерот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот


- Што е храброст:
- Да му се посереш на комшијата пред врата, па да му заѕвониш и да му побараш тоалетна хартија.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на штедењето.
1517.- Водачот на германските реформи Мартин...
1517.- Умре италијанскиот сликар Фра Бартоломео,...
1795.- Роден е англискиот писател Џон Китс, еден...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби