Наоми Кемпбел доби милионска тужба од поранешното момче

Супермоделката и актерка Наоми Кемпбел доби тужба од своето поранешно момче, рускиот милијардер Владислав Доронин.Богатството на англиската манекенка се проценува на 60 милиони долари. Во судските документи, Доронин (57) тврди дека таа му должи вкупно три милиони долари од времето кога тие двајца биле во врска.

Пред неколку години британската милионерка, која е на самиот праг на шестото десетлетие од животот, беше осудена за четири случаи на физички напад, кои се случиле меѓу 1998 и 2015 година. Кемпбел и Доронин беа во врска од 2008 до 2013 година. Рускиот бизнисмен денес е во врска со својата сонародничка, манекенката Кристина Романова.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Плавуша во продавница.
- Добро утро, имате маргарин?
- Имаме "Добро утро"!
- Добро утро, имате маргарин!!?
- Имаме "Добро утро"!!!!!
- Добро утро, имате маргарин!!!!?
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1889.- Роден е Волтер Липман, северноамерикански...
1903.- Над селото Цапари, на Пелистер се водеше...
1939.- Во Лондон умре Сигмунд Фројд, австриски...
1984.- Во Струга умре Владо Малески, македонски...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби