Бар Рaфаели осудена за затајување данок

Израелската манекенка Бар Рaфаели вчера беше осудена на девет месеци општокорисна работа и парична казна од 610.000 евра за затајување данок.Израелската топ-моделка на 20 јули беше осудена за давање лажни изјави околу нејзиниот престој во странство со цел да ги избегне израелските даноци. Таа се изјасни за виновна, во рамки на спогодбата за казна, којашто предвидува девет месеци општокорисна работа и парична казна од 2,5 милиони шекели (610.000 евра), како и компензација за заостанатите даноци.

Мајката на манекенката Ципи Рaфаели, која исто така се изјасни за виновна и преговараше за помала казна, беше осудена на 16 месеци општокорисна работа и парична казна од 2,5 милиони шекели, со заостанати даноци.

Бар Рaфаели ќе започне со извршување на своите обврски на 21 септември. Оваа пресуда стави крај на повеќегодишната судски постапка.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот


- Што е храброст:
- Да му се посереш на комшијата пред врата, па да му заѕвониш и да му побараш тоалетна хартија.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на штедењето.
1517.- Водачот на германските реформи Мартин...
1517.- Умре италијанскиот сликар Фра Бартоломео,...
1795.- Роден е англискиот писател Џон Китс, еден...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби