Елена Ристеска: Грев е што солзите за покојниот татко ги искористија за лајкови!

Пејачката Елена Ристеска деновиве беше гостинка во студиото на „Репортер“. Во рамки на интервјуто пејачката зборуваше за својата козметичка линија, „ЕРА“, како и за фактот дека е прва јавна личност од домашната јавна сцена која има парфеми со свој потпис.-Кога ја почнав приказната со козметичката линија сфатив дека, освен пари и време, не можам да изгубам ништо. Парите ќе ги заработам пак, а потрошеното времето може да ми донесе ново искуство, рече Елена и се наврати две години наназад, кога решила идејата за лансирањето на „ЕРА“ да ја претвори во реалност.

Потоа се осврна и на последните наслови кои осамнаа во медиумите поврзани со нејзината изјава дека размислува да посвои дете, а дел од нив дури беа извадени и од контекст и преформулирани на погрешен начин.

-Ние каква режисерка нација сме, тоа е чудо. Да се искористи моја фотографија каде што низ солзи зборувам за мојот покоен татко и да се залепи на изјава во која велам дека имам желба да посвојам дете, па зарем тоа не е грев?, реторички потенцираше Ристеска.

Во разговорот откри и детали од снимањето на рекламата за „ЕРА“ во Мајами, прозборе за односот со внуката Делфина, за времето поминато со семејството, љубовта, музиката...

Целото интервју можете да го погледнете во видеото во продолжение:Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Мујо и Фата излегле со кучето на прошетка, кога по некое време Фата се сетила дека заборавила да облече гаќи. И му текнало на Мујо идеја:
- Фато, дај на кучето да те помириса...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1533.- Англискиот крал Хенри Осми се ожени со Ана...
1579.- Во Утрехт побунетите провинции Холандија,...
1627.- Роден е Роберт Бојл, англиски физичар и...
1736.- Роден е францускиот математичар,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби