Ким ги разбесни фановите со милионска роденденска забава сред пандемија

Иако во светот владее пандемија на корона вирус, тоа не ја спречи Ким Кардашијан да го прослави својот 40 -ти роденден со луксузно патување на Тахити.

Познатата реалити ѕвезда, нејзиното семејство и пријателите потполно ги игнорираа препораките за изолација и физичка дистанца забавувајќи се како ништо да не се случува. Ким дополнително ги разбесни своите фанови, постирајќи фотографии од одморот и од лудувањето по плажите.

Нејзината сестра, Клои Кардашијан, гостувајќи во шоуто на Елен де Џенерис, истакна дека негативните критики кои следеа по ваквиот потег на Ким, не треба да ги засенат сите убави работи кои што се случувале на роденденската прослава.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Мујо и Фата излегле со кучето на прошетка, кога по некое време Фата се сетила дека заборавила да облече гаќи. И му текнало на Мујо идеја:
- Фато, дај на кучето да те помириса...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1533.- Англискиот крал Хенри Осми се ожени со Ана...
1579.- Во Утрехт побунетите провинции Холандија,...
1627.- Роден е Роберт Бојл, англиски физичар и...
1736.- Роден е францускиот математичар,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби