Скарлет Јохансон се омажи по третпат

Холивудската ѕвезда Скарлет Јохансон се омажи по третпат и тоа за актерот Колин Џост. Венчавката минала само како интимна свеченост за време на викендот, а веста јавноста ја дозна вчера.

Џост (38), инаку, е сценарист за светски познатото „Шоу во сабота навечер“.

Најскапо платената актерка од минатата година, ѕвездата на „Црната вдовица“ на Марвел, се омажи „во присуство на најблиското семејство и пријателите, согласно безбедносните препораки за Ковид-19“, се наведува во соопштението.

Својот брак, таа го најави преку хуманитарната организација „Оброци на велосипед“. Јохансон и три години повозрасниот Џост се свршија во мај минатата година, по две години врска. Њујорчанката по раѓање претходно беше во брак со канадскиот актер Рајан Рејнолдс и францускиот новинар Ромен Доријак.

Јохансон периодов е актуелна и како активистка за правата на жените, меѓу другото, придружувајќи се и помагајќи го движењето „Времето истече“ (Time’s Up), коешто работи на заштита на жртвите на сексуално вознемирување и злоупотреба.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Како чука срцето на една плавуша.
- Тупа-глупа, тупа-глупа, тупа-глупа...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1562. - Во Мадрид е роден Феликс Лопе де Вега,...
1758.- Британците го окупираа Сенегал.
1763.- Умре францускиот писател Прево, познат по...
1783.- Последните британски војници го напуштија...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби