Меган Маркл доби критика поради тоа што гласала

Сопругата на британскиот принц Хари, Меган Маркл стана првиот член на британското кралско семејство што гласал на избори – на претседателските во САД, оваа 2020 година. Поради тоа, таа беше критикувана, бидејќи тоа не е својствено за членовите на кралското семејство.Вековната традиција вели дека членовите на британската монархија мора да останат политички неутрални и доброволно да се воздржат од гласање, според британски „Сан“

Од друга страна пак, коментар од неименуван извор, гласи: Меган беше Американка многу пред да се омажи за принц. Не би го пропуштила гласањето, без оглед каде живее.

Засега не е познато за кого гласала Маркл, но познато е дека таа „не е обожавателка“ на сегашниот претседател Доналд Трамп. И самиот Трамп еднаш изјави дека тој не е нејзин обожавател.

– Не сум нејзин обожавател, за што веројатно таа и слушнала, но би сакал да му посакам многу среќа на Хари, бидејќи тоа ќе му треба, рече Трамп.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Мујо и Фата излегле со кучето на прошетка, кога по некое време Фата се сетила дека заборавила да облече гаќи. И му текнало на Мујо идеја:
- Фато, дај на кучето да те помириса...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1533.- Англискиот крал Хенри Осми се ожени со Ана...
1579.- Во Утрехт побунетите провинции Холандија,...
1627.- Роден е Роберт Бојл, англиски физичар и...
1736.- Роден е францускиот математичар,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби