Амбер Хард сѐ уште не ги донирала 7-те милиони долари од разводот со Џони Деп

Амбер Хард сѐ уште не ги подарила седуммте милиони долари во хуманитарни цели, како што вети во 2016 година, соопшти адвокатскиот тим на Џони Деп.Актерката ги доби парите по добивањето на судскиот спор против поранешниот сопруг, како дел од спогодбата при разводот. Адвокатите на Деп соопштија дека ќе го искористат тоа на следната тужба на актерот против неа.

Адвокатката на Хард, Илејн Бридхофт ги потврди наводите.

– Амбер веќе е одговорна за седумцифрената сума наменета за хуманитарни цели и има намера да продолжи да придонесува и на крај да го испочитува својот долг. Сепак, Амбер мораше да го одложи тој потфат бидејќи г-дин Деп покрена тужба против неа и следствено на тоа, таа беше принудена да потроши милиони долари во одбрана на лажните обвинувања на г-дин Деп против неа, изјави Бридхофт.

Следниот судски процес за клевета, каде што Деп ја тужи Хард за напис во „Вашингтон пост“ од декември 2018 година, е закажан за септември годинава, овојпат во САД.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Мујо и Фата излегле со кучето на прошетка, кога по некое време Фата се сетила дека заборавила да облече гаќи. И му текнало на Мујо идеја:
- Фато, дај на кучето да те помириса...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1533.- Англискиот крал Хенри Осми се ожени со Ана...
1579.- Во Утрехт побунетите провинции Холандија,...
1627.- Роден е Роберт Бојл, англиски физичар и...
1736.- Роден е францускиот математичар,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби