Меј Маск: Илон беше генијалец кога имаше три години

Мајката на Илон Маск, Меј знаела дека нејзиниот син е предодреден да биде великан, уште кога имал три години. Таа говореше за тоа во интервју за Си-би-ес.– Е па, кога имаше три години, знаев дека тој е генијалец, но тогаш сѐ уште не знаете дали ќе направи големи работи… Бидејќи многу генијалци завршуваат во подрум и не го искористуваат тоа. Така, јас бев многу возбудена кога тој го почна „Зип 2“, затоа што тоа го олеснуваше животот од врата до врата, а потоа весниците веќе имаа насока што ве носи во ресторан. Знам дека тоа е вообичаено сега, но беше многу необично тогаш и луѓето не веруваа дека тоа е можно, и затоа јас вложив во тоа на самиот почеток, раскажува Меј.

Потоа, раскажува како Илон стигнал до првата половина милион долари кога имал само 12 години.

Милијардерот минатата недела објави награда од 100 милииони долари за делотворна идеја за технологија за намалување а испуштањето јаглерод и штетни материи кај автомобилите.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се вратил Мујо од партиски состанок потечен во двете очи.
"Што се случи?"- го прашале.
"Па, знаете, партискиот состанок беше многу долг..."
"И ?"
"Јас седев зад...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
274.- Во Наисус (денес Ниш) е роден Константин...
1525.- Последниот ацтечки цар Куаутемок по долго...
1533.- Роден е Мишел Монтењ, француски...
1825.- Потпишан е Договор меѓу Русија и Велика...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби