Деми Мур: Голата фотографија во „Vanity Fair” го промени светот

Во гостување на YouTube-емисијата „Без филтер“ на Наоми Кембел, Деми Мур се потсети на актот на насловницата во „Vanity Fair“ од 1991 година.Имено, Деми смета дека таа разголена фотографија каде што има 28 години и е во поодмината бременост, го променила светот.

– Се сеќавам многу добро на тоа. Јас разбирам какво влијание имаше сѐ тоа врз светот… На жените, на нашата „дозвола“ да си „ја прегрнеме“ својата бремена состојба. Но, тоа беше миг што го искористив за да бидам навистина своја и да се изразам себеси и – да не се обидувам да бидам ништо друго освен – самата јас, се потсети актерката.

Родителството е голем дел од животот на Мур. Таа дури и одмораше некое време од успешната актерска кариера за да им се посвети на своите три ќерки и нивното воспитание. Инаку, таа ги има Скаут, Талула и Румер Вилис со поранешниот сопруг Брус Вилис.

– Само одлучив дека тие треба да бидат во средиштето и да бидат на едно место. Просто, требаше да направам пауза!, рече таа во една прилика.

Неодамна имаше слична можност да се поврзе повторно со своите деца, но и со новото семејство на Вилис – неговата сопруга Ема и нивните две ќерки Мејбел и Евелин, за време на пандемијата и карантинот.

– Моите ќерки ги сакаат своите помали сестри и за мене, тоа е наше семејство – без разлика во каков облик е и важно е да се чуваме сите заедно. И за малите да се чувствуваат пријатно со мене и да ме познаваат, за да ги знаат и своите сестри подобро. Беше навистина слатко и си поминавме доста „откачено“, додаде таа.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Трпе, зошто татко ти денес беше на училиште?
- Учителката го викна за да се жали од мене.
- И што стана?
- Е па ништо, учителката ми кажа сега да ја викнам мајка ми, за да се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал...
1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес...
1509.- Умре англискиот крал Хенри Седми, основач...
1699.- Умре францускиот писател Жан Батист...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби