Разголената Ријана ги налути хиндусите

Пејачката, актерка и модна дизајнерка Ријана со полугола слика од себеси, пред неколку дена на Инстаграм и Твитер претстави боксерки од новата линија на брендот „Севиџ икс Фенти“. Таа тука на себе има само обетки, два ѓердана, прстен, нараквица, боксерки и своите тетоважи.Сепак, една подробност особено налути многумина нејзините следачи од Индија. На еден од ѓерданите виси медаљон со ликот на хинду богот Ганеш.

-Дали може да престанеме да ја сексуализираме религијата на луѓето заради внимание!? Јас едноставно не ја разбирам – целта да носам ѓердан со богот Ганеша како дел од кампања за долна облека, гласи еден од многуте коментари предизвикани од сликата.

Објавата на Твитер доосега собра повеќе од 345.000 допаѓања и над 40.000 споделувања. А, ова не е првпат пејачката да биде обвинувана за непочитување на верска и етничка основа поради своите провокативни кампањи.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си одат тројца будали по железничка пруга и едниот вели:
-колку долги се овие степеници, бреее, крај немаат
Вториот вели:
-абе остај што се долги, па и оградава ја ставиле...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1570.- Папата Пие Петти иако од црквата ја...
1707.- Роден е италијанскиот писател Карло...
1723.- Умре англискиот архитект Кристофер Рен,...
1778.- Роден е аргентинскиот генерал и...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби