Ким Кардашијан поднесе барање за развод од раперот Каније Вест

Реалити ѕвездата, Ким Кардашијан поднесе барање за развод од сопругот Каније Вест, по 7 години брак. Според првичните информации, Кардашијан ја ангажирала познатата адвокатка за разводи Лора Васер и побарала заедничко старателство на децата.Ким и Каније своевремено потпишаа предбрачен договор, па поделбата на имотот и другите детали околу разделба ќе бидат регулирани согласно на договорот. Извори блиски на познатата двојка, велат дека разводот поминува во пријателска атмосфера и без поголема драма.

-Ким е одлично. Имаше убава прослава за Денот на вљубените заедно со децата и фамилија. Нема контакт со Каније. И повеќе од јасно е дека е фокусирана на иднината, велат нејзините пријатели.

Од друга страна, Каније Вест е пресреќен што неговиот развод од реалити ѕвездата нема да биде емитуван на телевизија со оглед на тоа дека шоуто „Keeping up with the Kardashians“ повеќе нема да се снима.

Кардашијан и Вест стапија во брак во мај 2014-та на луксузна церемонија, која се одржа во Италија и со години важеа за еден од најексцентричните парови во светот на шоу бизнисот. Проблемите во нивниот брак започнаа по јавните испади на Каније, во кои откри интимни детали за бракот, а воедно упати и навреди кон семејството Кардашијан. Двојката неколку пати беше уловена во жолчни расправии, од кои последната беше за време на роденденот на Ким во октомври.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си одат тројца будали по железничка пруга и едниот вели:
-колку долги се овие степеници, бреее, крај немаат
Вториот вели:
-абе остај што се долги, па и оградава ја ставиле...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1570.- Папата Пие Петти иако од црквата ја...
1707.- Роден е италијанскиот писател Карло...
1723.- Умре англискиот архитект Кристофер Рен,...
1778.- Роден е аргентинскиот генерал и...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби