,,The Sun” најмил приватен детектив да ја истражува Меган Маркл

Американски приватен детектив објави дека бил најмен да најде информации за Меган Маркл. Ова се случило на почетокот од нејзината врска со принцот Хари. Детективот имал задача да собира лични податоци за неа.Даниел Хенкс бил најмен од весникот „The Sun“. Тој призна дека добил нелегален пристап до таквиte информации, какви што се бројот на социјално осигурување и податоци за нејзиниот поранешен сопруг. Во меѓувреме „The Sun“ објави дека побарале правна истрага.

Извештајот на детективот е претставен. Има и телефонски број, како и информации за придружбата на војвотката од Сасекс.

Претставникот на Хари и Меган изјави дека овие откритија треба да водат кон дијалог за реалноста во и околу медиумите.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Хасо отворил аптека. Еден ден морал да оди на службен пат, па го замолил Мујо да го замени. Кога се вратил Хасо од пат го прашува Мујо.
- Се снајде ли!
- Ееее, како не бе!
- И...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1535.- Во Тауер Грин е погубен Томас Мор,...
1885.- Францускиот научник Луј Пастер за првпат...
1893.- Умре Ги де Мопасан, француски писател,...
1971.- Во Њујорк умре Луј Амстронг, познат под...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби