Продолжуваат обвинувањата за сексуално насилство кон актерот Арми Хамер

Првата жена која го обвини актерот Арми Хамер за сексуално насилство, а која претходно претпочиташе да остане анонимна, излезе во јавноста со своето име.Се работи за извесна Ефи (24), од Европа. Таа се појави пред новинарите со својата адвокатка Глорија Алред, но не го откри своето презиме.

Ефи била во контакт со него во периодот 2016 – 2020 година и тврди дека за тоа време, тој повеќекратно се однесувал насилно со неа. Според нејзиното сведоштво, во 2017-та тој „насилно ја силувал“.

– Мислев дека ќе ме убие!, изјави Ефи.

Полицијата од Лос Анџелес потврди дека против Хамер е покренато обвинение уште од 3-ти февруари годинава.

На интернет пред неколку месеци се појавија извадоци од вознемирувачки интернет-разговори со, најверојатно, друга жена. Пораките што Хамер, наводно, ги испратил, содржат сексуални фантазии за силување, кршење коски и пиење крв. Тој потоа изгуби неколку филма во кои требаше да глуми. Еден од нив е „Принудна венчавка“, каде што требаше да глуми покрај Џенифер Лопез. Хамер, во своја одбрана, вели дека обвинувањата се лага.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Хасо отворил аптека. Еден ден морал да оди на службен пат, па го замолил Мујо да го замени. Кога се вратил Хасо од пат го прашува Мујо.
- Се снајде ли!
- Ееее, како не бе!
- И...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1535.- Во Тауер Грин е погубен Томас Мор,...
1885.- Францускиот научник Луј Пастер за првпат...
1893.- Умре Ги де Мопасан, француски писател,...
1971.- Во Њујорк умре Луј Амстронг, познат под...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби