Ќерката на Мадона заштитно лице на „Сваровски“

Кампањата на познатата компанија за накит – „Сваровски колекција 2“, се сосредоточува на разновидноста и вклучувањето на „различното“… Така, Лурдес Леон се врати на модната писта, појавувајќи се меѓу другите како заштитно лице на „Сваровски“ на насловната страница на списанието „Вог“.Оттаму соопштија дека ќерката на Мадона е совршено лице за нивната кампања, заснована на платформа за „претставување луѓе од сите култури и со различна ориентација“.

„Модел, актерка, лингвист, граѓански активист – Лурдес го отелотворува духот на ’Сваровски‘,“ се вели натаму во соопштението.

Манекенката е ќерка на Мадона и Карлос Леон. Таа неодамна во Италија го прослави роденденот на својата позната мајка и со своите браќа и сестри. Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Имал некој тип калибар 50cm па не можел да си најде жена. Му рекле лекот да го бара кај жабата, барајќи ја за жена.
- Жабо, жабо, ќе се омажиш за мене?
- Не.
И оп, му се смалил...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
48. п.н.е.- Римскиот војвода и државник Гнеј...
1066.- Норманскиот војвода Вилијам, иден...
1465 или 1466.- Роден е Ротердамски Еразмо...
1492.- На првото патување преку Атлантикот, во...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби