Ријана ја повлече тужбата против својот татко

Ријана завчера ја повлекла тужбата против нејзиниот татко, што ја поднесе од неколку причини, две недели пред да се сретнат на суд, пренесува Би Би Си.Поп-ѕвездата го обвини нејзиниот татко Роналд Фенти за злоупотреба на нејзиното име во корист на негова компанија, па во 2019 година поднесе тужба за лажно рекламирање и нарушување на приватноста. Таа, исто така, посочи дека без нејзино знаење, тој организирал турнеја низ Јужна Америка и настапи во Лос Анџелес и Лас Вегас. Судењето требаше да започне на 22 септември.

Причината за повлекувањето не е наведена. Американските медиуми пишуваат дека Ријана, најверојатно, постигнала вонсудска спогодба со татко ѝ и неговиот деловен партнер.

Познатата пејачка и дизајнерка, веќе долго време е во лоши односи со татко ѝ, кој според наводите, имал и проблеми со алкохолизам и зависност од дрога.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Полицаец на работа на стадион, за време на утакмица се туфка ли туфка, па на крај изнервиран станува и вика:
- Па добро бе мајку му стара, не може ли да ќутите и да...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1791.- Роден е Мајкл Фарадеј, англиски физичар и...
1792.- Во екот на војната со контрареволуцијата...
1862.- Американскиот претседател Абрахам Линколн...
1933.- Во Париз почна Светскиот младински...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби