Меган Маркл троши над 700 евра за нега на кожа

Дерматолози од британската клиника „Вера“ открија дека Меган Маркл има најскапа рутина за нега на кожата во кралското семејство. Имено, производите коишто таа ги користи секој ден, чинат околу 720 евра.На второ место е војвотката од Кембриџ, Кетрин Мидлтон, чии потреби и козметички производи чинат нешто повеќе од половина од оние на Меган – близу 370 евра.

Еден од поскапите производи во комплетот на Меган е навлажнувачкиот серум за лице – „Кејт Сомервил Квинч“, кој чини околу 80 евра. Маслото од чајно дрво е едно од поевтините средства и чини само 6 евра, а пак, масерот за образи, вилица и лице, од „Никола Џос“ – 410 евра. За него Меган вели дека „го обликува вашето лице однатре кон надвор“.

Меѓу другите производи што ги користи војвотката од Сасекс, се навлажнувачки спреј за заштита од сонце „Нивеа“ (7 евра), пилинг во прав „Tatcha Rice Enzyme“ (68 евра), смирувачки серум „Decleor Aromessence Rose D’Orient“ (58 евра) и скапоценото масло „Caudalie Permier Cru“, коешто вреди 61 евро. Меган користи и третман на усни со свеж шеќер за 25 евра, како и марамчиња за чистење „Бјоре“, со цена 12 евра.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Имал некој тип калибар 50cm па не можел да си најде жена. Му рекле лекот да го бара кај жабата, барајќи ја за жена.
- Жабо, жабо, ќе се омажиш за мене?
- Не.
И оп, му се смалил...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
48. п.н.е.- Римскиот војвода и државник Гнеј...
1066.- Норманскиот војвода Вилијам, иден...
1465 или 1466.- Роден е Ротердамски Еразмо...
1492.- На првото патување преку Атлантикот, во...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби