Најкусите бракови на светската сцена

Среќниот живот, понекогаш, трае само – неколку дена. Следат некои од најкратките бракови на светската филмска и музичка сцена…

Ким Кардашијан и Крис ХeмфрисПоранешната американска кошаркарска ѕвезда беше втор сопруг на старлетата Ким Карашијан. Раскошната телевизиска венчавка се одржа во август 2011 година, а нивниот брак заврши за 72 дена.

Памела Андерсон и Рик Соломон

Првото искуство на олтарот на двојката ѝ беше на 6 октомври 2007 година во Лас Вегас. Разводот дојде по 68 дена. Сепак, парот се смируваше и се разделуваше многупати следните години и повторно се венчаа во јануари 2014 година. Се разведоа по 173 дена.

Дру Баримор и Џереми Томас

Во 1994 година, 19-годишната Дру се омажи за 32-годишниот Џереми. Еден час претходно, во 5 часот наутро, двојката најми свештеник. Дру поднесе барање за развод 39 дена подоцна.

Еди Матфи и Трејси Едмундс

Двојката се венча на скромна свеченост на островот Бора Бора. Само три дена по венчавката, двајцата го напуштија островот одделно. И, по 14 дена официјално се разведоа.

Кармен Електра и Денис Родман

Денис Родман успеа да го собори својот личен рекорд од претходниот брак, кој траеше 82 дена. Нешто повеќе од една седмица заеднички живот, НБА-кошаркарот поднел барање за развод, а причината, официјално, била тоа што бил во алкохолизирана состојба за време на венчањето.

Бритни Спирс и Џејсон АлександарВо јануари 2004 година, американската пејачка се омажи за нејзината љубов од детството – Џејсон Александар, во Лас Вегас. Нивниот брак траеше нешто повеќе од два дена – 55 часа.

Заза Габор и Фелипе де Алба

Мексиканскиот глумец Фелипе де Алба беше сопруг број 8 за некогашната светска филмска ѕвезда. Двојката кажа „да“ на брод на брегот на Мексико. Следниот ден бракот беше поништен.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Зошто нема жени астронаути?
- Може ли да замислиш шест жени во една соба, а да носат иста облека?

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на борба против СИДА-та
- Национален празник на Романија
1135.- Умре англискиот крал Хенри I, младиот син...
1455.- Умре италијанскиот вајар Лоренцо Гиберти,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби