ФОТО: Ким Кардашијан има ново момче

Реалити ѕвездата, Ким Кардашијан и комичарот Пит Дејвисон и официјално се двојка.Ким (41) и Пит (28) беа уловени од папараците како се држат за рака за време на својата прошетка во Палм Спингс. Дејвисон го прослави роденденот заедно со Ким во куќата на нејзината мајка Крис Џенер, па и повеќе од јасно е дека не станува збор само за мала авантура. Иако многумина се надеваа дека Ким и Каније ќе ги надминат несогласувањата во бракот, по се изгледа дека Кардашијан и понатаму е решена да се разведе од раперот.

Каније (44) кој неодамна го промени своето име во Је, во јуни беше поврзуван со Ирина Шајк, а само пред неколку недели беше забележан во јавноста со Инстаграм моделот, Винетрина (22).Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Што е сличноста помеѓу Бураго количка и женски гради?
- И двете се наменети за деца, ама најчесто татковците си играат со нив.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1154.- Николас Брекспир, е првиот и единствен...
1547. - Во Севилја умре Херман Кортес, шпански...
1567. - Во Кремона е роден Клаудио Монтеверди,...
1642. - Умре Арман Жан ди Плеси Ришелје,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби