Сандра Булок: Никогаш не сум била во врска со Кијану Ривс

Американската актерка Сандра Булок ги коментираше гласините за врска со Кијану Ривс во интервју за „Esquire”… Имено, тие се запознаa на снимањето на акциониот филм „Speed”од 1994-та година, а во 2006-та глумеа како двојка и во филмот „The Lake House”.Имаат заеднички пријатели и ист агент. Поради оваа причина, Булок и Ривс често се среќаваат на холивудските забави, каде што се забавуваат и се дружат. Па така, не се изненадувачки гласините за романтична врска меѓу нив…

Прашана дали навистина имало нешто повеќе од работата и пријателството, Сандра Булок решително вели – не!

Според актерката, ова „нешто повеќе“ би го уништило „нивното големо пријателство“. Сепак, таа не ја исклучи можноста да има романса во иднина…

– Кој знае!? Кијану е човек кој, мислам, е пријател со секоја жена што ја запознал. Мислам дека нема некој што би рекол нешто страшно за него. Па можеби би го преживеале и тоа… Не знам, вели таа.

Булок додава дека Ривс е човек кој знае да слуша и има добри сеќавања за него. Поради него, на околу една година по „Speed“, таа првпат пробала шампањско и чоколадни тартуфи.

Од 2019 година, Кијану Ривс се гледа со уметницата Александра Грант. А, Сандра Булок претходно беше вo брак со ТВ-водителот Џеси Џејмс, од кого се разведе во 2010-та по пет години брак, поради неговите неверства.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на лицата со хендикеп
1368.- Роден е францускиот крал Шарл VI, кој до...
1800.- Во Врба, кај Блед, е роден Франце...
1808.- Мадрид се предаде на воените сили на...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби