Приватен истражувач му се извини на принцот Хари

Гевин Бароуз, приватен истражувач задолжен за кралското семејство, му се извини на принцот Хари за неговото претходно однесување и нарушувањето на приватноста, во документарец на Би-би-си, наречен „Принцовите и печатот“. За да откријат приказни за Хари, тие ја следеле неговата тогашна девојка Челси Дејви, со која беа во врска шест години.– Бев дел од група луѓе кои му ги украдоа неговите обични тинејџерски години, рече Бароуз, објаснувајќи дека медиумите во раните 2000-ти биле немилосрдни.

– Ја хакиравме и нејзината говорна пошта, имаше многу надзор над нејзините телефони и канали за комуникација. Челси се фалеше пред пријателите кога ќе отидеше да го види Хари, раскажува Гевин.

Бароус призна и дека копал по медицинските досиеја на Челси, за да дознае дали има сексуално пренослива болест или спонтани абортуси. Тој рече дека му е многу жал и дека така се однесувал бидејќи бил „алчен, земал кокаин и живеел во лажна состојба на величина“. Во документарецот се појавуува и новинарката Роја Ника, која потврди дека вниманието кон девојките на принцот Хари било преголемо.

– Кога излегувате или размислувате да се омажите за член на кралското семејство, контролата што Ви се налага, е огромна, рече таа, додавајќи дека Хари морал да бара начини да го држи својот љубовен живот подалеку од приватните истражувачи.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на лицата со хендикеп
1368.- Роден е францускиот крал Шарл VI, кој до...
1800.- Во Врба, кај Блед, е роден Франце...
1808.- Мадрид се предаде на воените сили на...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби