Комичарот Боб Сагет пронајден мртов во својата хотелска соба

Познатиот комичар, Боб Сагет (65) е пронајден мртов во својата хотелска соба во „Ritz- Cartlon”, Орландо, само неколку часа откако имал настап.

Иако деталите за смртта се уште не се познати, првичниот полициски извештај исклучува употреба на дрога и насилство. Безживотното тело на Сагет било пронајдено од вработените во хотелот.

-Тој ни беше сé и сакаме да знаете колку многу ги сакаше своите обожаватели, настапите во живо и зближувањето на луѓето од сите животни сфери заедно со смеа. Иако бараме приватност во овој момент, Ве покануваме да ни се придружите во сеќавањето на љубовта и смеата што Боб ги донесе на светот, напиша неговото семејство.

Сагет ќе остане запаметен по својата улога во култната серија ,,Полна куќа”, a воедно и како водител на ,,Американски најсмешни видео инсерти”.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој ранет терорист го однеле во болница со тешка рана во пределот на срцето. Типот преживеал, а докторите се собрале околу него и се чуделе каков медицински феномен е.
- Добро...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1516.- Умре шпанскиот крал Фердинанд Втори и...
1719.- Со обединувње на Вадуц и Шеленберг...
1744.- Умре италијанскиот филозоф, историограф и...
1783.- Во Гренобл е роден Мари Анри Бејл, познат...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби